Naslovnica arrow Vatrogasna tehnika arrow etvorica njemakih vatrogasaca poginula 22 Studeni 2017
etvorica njemakih vatrogasaca poginula Ispis E-mail
Goran Batui - Brq
etvrtak, 22 Lipanj 2006
thumb_sachsenanhalt

U njemakom gradu Wolmirstedt (sjeverno od Magdeburg, Sachsen-Anhalt) dogodila se teška prometna nesrea pri emu su poginula 4 dobrovoljna vatrogasca starih izmeu 20 i 22 godine.

Navalno vozilo bilo je na putu prema mjestu odravanja vjebe sa ukljuenim svjetlosnim i zvunim alarmom. Dolaskom na krianje sudarilo se je sa osobnim automobilom nakon ega se je i vise puta prevrnulo. Detalji ce biti objavljeni nakon istrage.

To je upozorenje svima nama koji se osjeamo vrlo sigurno u našim "velikim" vatrogasnim vozilima. Inae, jedan od vrlo veliki postotak od ukupno poginulih vatrogasaca nastrada upravo u prometnim nezgodama stoje veliko upozorenje svima nama. Prva neslubene informacije govore o tome da je vatrogasno vozilo oduzelo prednost osobnom automobilu i time prouzroilo ovu tešku prometnu nezgodu. Voza vatrogasac je preivio ali je ozlijeen kao i preostali vatrogasci i vozaica osobnog automobila.

Slika u prilogu je vlasništvo Spiegel Online/dpa i mora se navesti kao izvor slike. Nove informacije o nesrei mogue su na internet strani njemakih vatrogasaca: http://www.feuerwehr-weblog.de/ našeg prijatelja Iraklija Westa koji BTW poetkom 7. mjeseca dolazi u Hrvatsku napraviti ekskluzivni reportau o Zagrebakoj vatrogasnoj postrojbi.

Izvor:
Više informacija :