Naslovnica arrow Vatrogasna tehnika arrow Četvorica njemačkih vatrogasaca poginula 25 Rujan 2017
Gostiju online: 1
Danas:
Jučer:
Tjedan:
Četvorica njemačkih vatrogasaca poginula Ispis E-mail
Goran Batušić - Brq
Četvrtak, 22 Lipanj 2006
thumb_sachsenanhalt

U njemačkom gradu Wolmirstedt (sjeverno od Magdeburg, Sachsen-Anhalt) dogodila se teška prometna nesreća pri čemu su poginula 4 dobrovoljna vatrogasca starih između 20 i 22 godine.

Navalno vozilo bilo je na putu prema mjestu održavanja vježbe sa uključenim svjetlosnim i zvučnim alarmom. Dolaskom na križanje sudarilo se je sa osobnim automobilom nakon čega se je i vise puta prevrnulo. Detalji ce biti objavljeni nakon istrage.

To je upozorenje svima nama koji se osjećamo vrlo sigurno u našim "velikim" vatrogasnim vozilima. Inače, jedan od vrlo veliki postotak od ukupno poginulih vatrogasaca nastrada upravo u prometnim nezgodama stoje veliko upozorenje svima nama. Prva neslužbene informacije govore o tome da je vatrogasno vozilo oduzelo prednost osobnom automobilu i time prouzročilo ovu tešku prometnu nezgodu. Vozač vatrogasac je preživio ali je ozlijeđen kao i preostali vatrogasci i vozačica osobnog automobila.

Slika u prilogu je vlasništvo Spiegel Online/dpa i mora se navesti kao izvor slike. Nove informacije o nesreći moguće su na internet strani njemačkih vatrogasaca: http://www.feuerwehr-weblog.de/ našeg prijatelja Iraklija Westa koji BTW početkom 7. mjeseca dolazi u Hrvatsku napraviti ekskluzivni reportažu o Zagrebačkoj vatrogasnoj postrojbi.

Izvor:
Više informacija :