Naslovnica arrow Vatrogasni svijet arrow Informatiki seminar VZZ u Faani 19 Listopad 2017
Informatiki seminar VZZ u Faani Ispis E-mail
Goran Batui - Brq
Ponedjeljak, 23 Listopad 2006
thumb_fazana

Na skupu vatrogasaca zagrebake upanije koji se odrao od 20-22.listopada u hotelu Levant u Peroju pokraj Faane odrano je predavanje na temu "Informatizacija u vatrogastvu".

Kroz predavanja gospode dipl.ing.Denisa Terzia iz GIT Varadin te Ivice Sikra iz HVZ-a gdje smo upoznati sa programom pomou kojeg bi se napravila internet baza podataka vatrogasaca iz cijele Hrvatske.To znai da bi pomou šifre svaki vatrogasac mogao pomou pretraivanja dobiti uvid o svakom lanu pojedinog društva, a samo jedna osoba u Zajednici imala bi šifru pomou koje bi se mogli aurirati podaci o vatrogascu ili organizaciji u toj Zajednici.

Tokom predavanja bilo je mnogo upita i sugestija oko ovog programa a meu boljima je prijedlog da za upis vatrogasca u bazu podataka moraju bit zadovoljena tri uvjeta : ime - prezime - broj lanske iskaznice pomou koje bi se izbjeglo malverziranje lanova i njihovih podataka.. Vjerujem da emo o ovom programu koji je po meni jako dobro zamišljen uskoro još uti i pisati .

Osim predavanja sudionici ovog skupa iskoristili su subotu za obilazak brodom Brijunskog arhipelaga,zapadne strane Istarskog poluotoka,obilazak Rovinja te ruak na brodu. Vjerujem da e mnogi podijeliti sa mnom mišljenje kako e ovaj izlet ostati u sjeanju.Nedjelja je bila predviena za obilazak kampa mladei u Faani gdje smo upoznati sa povješu ovog kampa,njegovom funkcioniranju te planovima koje ima VZZ.

Prema ve ranijem planu i programu putovanja krenuli smo prema Rijeci gdje smo posjetili MG Rijeka te se upoznali sa njihovim programom i osobno se uvjerili u pojedine faze izgradnje ili nadogradnje vozila.Na kraju nas je naš domain poastio sveanim rukom u konobi Bajta te mu se ovim putem zahvaljujemo na dobrodošlici.Nadam se da su neki iskoristili ovaj posjet i u poslovne svrhe.

Iz VZG Sveta Nedelja predavanju su bili nazoni Zapovjednik Nevenko imešija i Tajnik Damir Mareni. Na kraju bih se zahvalio i gospodinu Ivici Sikri iz HVZ-a koji mi je otkrio da svako jutro uz kavu proita i stranice nas blogera.Zahvala i predsjedniku Stjepanu Ptieku te tajniku Josipu Novoselu na dobro isplaniranom programu puta .pogledaj slike

Iz VZG Jastrebarsko seminaru su prisustvovali zapovjednik VZG-a Vedran Borievi kao predstavnik VZG-a te  Josip Novosel, tajnik i dozapovjednik VZZ u funkciji organizatora seminara

piše Ranger

Izvor: