Naslovnica arrow Vatrogasni svijet arrow DVD Sveta Nedelja postala B postrojba 18 Listopad 2017
DVD Sveta Nedelja postala B postrojba Ispis E-mail
Goran Batui - Brq
Nedjelja, 14 Sijeanj 2007
Novo vozilo DVD-a Kerestinec

Na sastavku predsjedništva VZG Sveta Nedelja koji je odran 13. sijenja 2007. godine raspravaljalo se o aktualnim pitanjima u toj vatrogasnoj zajednici a DVD Sveta Nedelja postala društvo B kategorije.

Na sastanku predsjedništva VZG-a Sveta Nedelja razmatrane su aktualne teme .Prva i glavna toka bila je financiranje redovne djelatnosti društava u 2007.godini. Kao što se i oekivalo ,diskusija je bila na razini prijašnjih sa dosta argumentiranja svojih stavova i ne popuštanja u svojim prijedlozima. Na kraju je dogovoreno da su za DVD Sveta Nedelju kao „B“ postrojbu predviena sredstva u visini 125.000 kuna dok za DVD Rakitje , Kerestinec i Strmec predviena sredstva budu 85.000 kuna.
Jedna od bitnijih toaka bila je i osiguranje fašnika i ostalih priredbi na podruju grada Svete Nedelje. Jednoglasno su se svi sloili da vatrogasci ubudue nee davati Fiziko Tehniku zaštitu nego samo vatrogasnu tj.osiguranje pirotehnikih sredstava. Društvima je ostavljena mogunost da sami dogovore sa maskiranim povorkama da li e ih pratiti ili ne u njihovom dolasku i odlasku.
Što se tie operativnog dijela ,dogovoren je model odravanja pokaznih vjebi kojih ove godine mora biti više nego prijašnjih. Nakon dolaska vozila u DVD Strmec svako društvo je spremno samostalno izvesti vjebu i u stvarnoj situaciji odraditi zadatak.
Na ovom sastanku dogovoreni su i termini odravanja redovitih godišnjih skupština te delegati VZG-a na tim skupštinama.DVD Strmec ima godišnju skupštinu 03.veljae sa poetkom u 18 sati u Društvenom domu gdje e ujedno biti i posveenje pristiglog navalnog vozila. Delegati na toj Skupštini su Damir Mareni i Robert Matijašec. DVD Kerestinec odrat e svoju skupštinu 17.veljae u 18 sati u restoranu Dvojka u Kerestincu. Delegati su Ivica Petravi i Damir Mareni. DVD Rakitje e svoju skupštinu odrat 24.veljae sa poetkom u 19 sati u Društvenom domu a delegati su Marijo Švigir i Drago Franceti . Termin odravanja skupštine DVD Sveta Nedelja utvrdit e se naknadno a delegati su Ivan lekovi i Ivica Petravi.
Zapovjednik imešija izvjestio predsjedništvo o prošlom sastanku radne skupine gradova Samobor i Sveta Nedelja oko ustrojstva javne vatrogasne postrojbe. Marijo Švigir je traio da se preispita cjenik usluga koji je proanaliziran ,koregiran i kao takav bit e predan gradskom poglavarstvu na potpis.
Na ovom sastanku odlueno je da umjesto DVD Kerestinec koja je to do sada bila za „B“ postrojbu se postavlja DVD Sveta Nedelja .Predsjednik Škari dogovorit e termin sastanka gradonaelnice sa delegacijom VZG-a o aktualnim temama.

Izvor: