Naslovnica arrow Vatrogasni svijet arrow Nova generacija puhaa u Cvetkoviu 17 Prosinac 2017
Gostiju online: 8
Nova generacija puhaa u Cvetkoviu Ispis E-mail
Vanjski suradnik - obradio Brq
Srijeda, 07 Veljaa 2007

Pozivamo sve zainteresirane da se aktivno ukljue u novu generaciju glaznbenika DVD-a Cvetkovi!

DRAGA DJECO !

POZIVAMO VAS DA SE AKTIVNO UKLJUITE U RAD NOVE GENERACIJE GLAZBENIKA PUHAKOG ORKESTRA DVD CVETKOVI.

DRAGI RODITELJI !

POZIVAMO VAS DA SE POŠALJETE SVOJU DJECU I DA NAM POMOGNETE U FORMIRANJU I RADU NOVE GENERACIJE GLAZBENIKA PUHAKOG ORKESTRA DVD CVETKOVI.

Evo obraamo Vam se sa jednim kratkim materijalom, pregledom djelovanja naše glazbe a i DVD u cjelini.

Što nas je ponukalo na to, pa jednostavno potreba za novom generacijom glazbenika koji bi za koju godinu nastavili kontinuiranu stoljetnu tradiciju sviranja u našem mjestu.

Kao što veinom znate DVD Cvetkovi osnovano je 1893 godine nakon katastrofalnih poara koji su opustošili naše mjesto. Neprekidno djeluje ve više od 113 godina  i spada meu deset najstarijih društva na podruju Zagrebake upanije. Kroz DVD je prošlo mnogo naših mještana a društvo nije nikada prekidalo svoj rad, pa ak ni u strašnim ratnim vremenima.

U sklopu DVD je 1895. godine osnovana limena glazba - puhaki orkestar koji od tada djeluje neprekidno. Taj orkestar je jedan od najstarijih u Republici Hrvatskoj koji djeluje u sklopu DVD. U dosadašnjem radu kroz orkestar je prošlo mnogo vaših brae, oeva, djedova, uglavnom prošlo je mnogo naših mještana kojima je to bio veliki entuzijazam i vrlo korisno druenje. U povijesti glazbe do sada je bilo ve 6 generacija glazbenika. Vodili su ih razliiti voditelji i kapelnici. Sada trenutno radi šesta generacija glazbenika, sve glazbeni amateri koji djeluju pod strunim vodstvom i dirigentskom palicom kapelnika prof. Dragutina Fabijani. Prof. Dragutin Fabijani je ve skoro 24 god. kapelnik našeg orkestra i ovo je njemu druga generacija a vodit e i vas ako se odluite za pristupanju u orkestar.

Zašto postati lan orkestra,

Zato što je to vrlo korisno, nauit ete svirati, svojim sviranjem kao orkestar  nastupati ete na gostovanjima diljem lijepe naše i u inozemstvu. Sviranjem i na svojim putovanjima upoznat ete nove prijatelje, vidjeti i upoznati nove krajeve. Neki od vas e završiti i muzike škole, pa e mu i profesija biti vezana u glazbu.

Zato što ete svoje slobodno vrijeme iskoristiti na najbolji mogui nain.

Nauit ete nešto novo, proširiti krug prijateljstva, predstavljati i prezentirati kulturno stvaralaštvo našeg mjesta.

Veina vas su lanovi našeg društva u statusu mladei, pa ete tako postati još aktivniji u lanstvu društva.

PRVI ZAJEDNIKI SASTANAK E SE ODRATI U ETVRTAK

8. VELJAE 2007.  SA POETKOM U 20.oo sati U PROSTORIMA DVD, (mala dvorana).

ZA SVE DODATNE INFORMACIJE MOETE KONTAKTIRATI JEDAN OD DOLJE NAVEDENIH BROJEVA:

Mirko Batuši - 091 / 6283 262
Goran Dikši - 091 / 6282 150
Mladen Borievi - 091 /112 1016

Doite , i prikljuite se novoj generaciji.

Više slika pogledajte ovdje: http://www.skropeci.com/component/option,com_zoom/Itemid,30/

Komentari (1)
1. 15-02-2007 12:34