Naslovnica arrow Događanja arrow Ostala događanja arrow Dan otvorenih vrata 17 Studeni 2018
Slučajna slika
Danas:1977
Jeste li znali
Električne instalacije ne smiju se improvizirati. Ako se kriminalističkom obradom utvrdi da je netko stradao u požaru, nastalom poradi improviziranih instalacija,slijedi kaznena prijava za počinitelja,

Dan otvorenih vrata Ispis E-mail
Miljenko Lacković
Nedjelja, 20 Svibanj 2007
dsc01153web
U sklopu svekolikih događanja planiranih tijekom mjeseca Svibnja, proglašanog mjesecom zaštite od požara, naš DVD Jastrebarsko proveo je 19.05.2007 god. akciju pod nazivom „dan otvorenih vrata" .

U sklopu akcije , najavljene i popraćene od naših lokalnih medija, osim mogučnosti posjeta samom domu i upoznavanju sa našim vozilima i opremom održana je i prezentacija kako reagirati u slučaju najčešćih situacija požara u domaćinstvu.

Tako je na Strossu već prije 10 sati instalirana mala kuhinja sa svim elementima . Naši prezentatori su sugrađanima , koji su se najčešće( kao i obično) jako žurili, simulirali situacije nastanka i sanacije početnih požara priručnim sredstvima. Osim toga osobitu su pozornost obraćali našem Ategu.Jednom od najmodernijih i najopremljenijih vozila te vrste u Hrvatskoj, a kupljenom od strane Grada i VZG Jastrebarsko, bez pripomoći države!! Vjerujemo da niti jedno njihovo pitanje nije ostalo bez odgovora. Osobito djece i mladih , kojima smo izvukli gotovo svu opremu da je mogu i vidjeti i imati u rukama.

Sama edukacija višekratno je ponavljana  u intervalima od 20-30 min. Sve do 13 sati.  Shodno broju zainteresiranih prolaznika. Svakom je od njih , u isto vrijeme, podijeljen prigodan promotivni materijal, na kojem je među ostalim dana i mogućnost da prema vlastitom nahođenju,  direktno pomognu rad društva. Neki su to učinili odmah, na licu mjesta, a vjerujemo da će se i mnogi odlučiti nakon kućnih konzultacija. Svima njima hvala! O samoj prezentaciji više govore slike i videoisječci!

dsc01150web

dsc01159web

prirucna_kuhinja

edukacija_gradjana.jpg