Naslovnica arrow Vatrogasna tehnika arrow 8. sjednica predsjedništva VZZŽ 25 Rujan 2017
Gostiju online: 1
Danas:
Jučer:
Tjedan:
8. sjednica predsjedništva VZZŽ Ispis E-mail
Goran Batušić - Brq
Subota, 27 Listopad 2007
zgzup.jpg

U Zaprešiću je održana 8. sjednica predsjedništva vatrogasne zajednice Zagrebačke županije. Glavna tema bila je i opet nabavka 40 novih vatrogasnih vozila.

Iako se vijest o nabavci novih 40 vatrogasnih vozila za vatrogasna društva Zagrebačke županije već duže vrijeme spominje u županijskim medijima, projek je tek u povojima.

Samim time još nisu poznati svi detalji projekta ali se čini da bi članice VZZŽ odnosno vatrogasne zajednice općina i gradova trebale odretiti vrstu vozila koje bi se za njih nabavilo te pokrenuti nabavu a županija bi dijelom sudjelovala u financiranju.

Prva faza je pismo namjere koje će biti upućeno prema članicama VZZŽ koje bi se trebale uključiti u projekt na način da so  01.12 dostave planove za nabavku novih vatrogasnih vozila.

Također, kako saznajemo ostaje se još i izboriti za sam projekt budući ga mora odobriti Poglavarstvo Zagrebačke županije.

Na sjednici je odbijena molba VZG Jastrebarsko za dodatnih 7 000 kuna za pokrivanje troškova organizacije vatrogasnog natjecanja koje je nedavno održano u Jastrebarskom tako da je za VZG-u o isplaćeno samo planiranih 5 000 kn.

Na ovoj sjednici  Poglavarstvu Grada Jastrebarsko i VZG- Jastrebarsko dodijeljeno je priznanje za specijalne doprinose u razvitku vatrogastva na području VZZŽ. Ista priznanja dodijeljena su i gradovima Ivanić Gradu, Zaprešiću i Vrbovcu.

Ovo priznanje rezultat je redovitog i ravnomjernog financiranja vatrogastva u našem gradu te  Gradski projekt nabavke novih vatrogasnih vozila.

Podsjećamo, prije nekoliko godina nabavljeno je potpuno opremljeno kombinirano vatrogasno vozilo za DVD Jastrebarsko u vrijednosti 2,7 milijona kuna a ove godine bi trebalo stići još jedno navalno vatrogasno vozilo za DVD Petrovinu koje će Grad koštati oko 1,8 milijona kuna.

Osim potpunog financiranja velikih vatrogasnih vozila Grad i VZ Grada sa po 50 000 kuna svake godine sudjeluju u nabavci kombi vozila za vatrogasna društva sa područja našega Grada.

Više o sjednici predsjedništva VZZŽ pročitajte na Rangerovom blogu
vzzz.jpg

Komentari (2)
1. 29-10-2007 09:22

Ispravak članka
Dobili smo provjerenu informaciju da isporuka vozila zasad ide po ugovoru stoga je netočna tvrdnja da isporuka vozila kasni. Isto je ispravljeno u gornjem tekstu.

Također, saznajemo da je VZZŽ za navalno vozilo za DVD Petrovinu sudjelovala sa 70.000 kuna
Registriran(a)

2. 28-10-2007 14:24