Naslovnica arrow Vatrogasna tehnika arrow 8. sjednica predsjednitva VZZ 22 Studeni 2017
8. sjednica predsjednitva VZZ Ispis E-mail
Goran Batui - Brq
Subota, 27 Listopad 2007
zgzup.jpg

U Zaprešiu je odrana 8. sjednica predsjedništva vatrogasne zajednice Zagrebake upanije. Glavna tema bila je i opet nabavka 40 novih vatrogasnih vozila.

Iako se vijest o nabavci novih 40 vatrogasnih vozila za vatrogasna društva Zagrebake upanije ve due vrijeme spominje u upanijskim medijima, projek je tek u povojima.

Samim time još nisu poznati svi detalji projekta ali se ini da bi lanice VZZ odnosno vatrogasne zajednice opina i gradova trebale odretiti vrstu vozila koje bi se za njih nabavilo te pokrenuti nabavu a upanija bi dijelom sudjelovala u financiranju.

Prva faza je pismo namjere koje e biti upueno prema lanicama VZZ koje bi se trebale ukljuiti u projekt na nain da so  01.12 dostave planove za nabavku novih vatrogasnih vozila.

Takoer, kako saznajemo ostaje se još i izboriti za sam projekt budui ga mora odobriti Poglavarstvo Zagrebake upanije.

Na sjednici je odbijena molba VZG Jastrebarsko za dodatnih 7 000 kuna za pokrivanje troškova organizacije vatrogasnog natjecanja koje je nedavno odrano u Jastrebarskom tako da je za VZG-u o isplaeno samo planiranih 5 000 kn.

Na ovoj sjednici  Poglavarstvu Grada Jastrebarsko i VZG- Jastrebarsko dodijeljeno je priznanje za specijalne doprinose u razvitku vatrogastva na podruju VZZ. Ista priznanja dodijeljena su i gradovima Ivani Gradu, Zaprešiu i Vrbovcu.

Ovo priznanje rezultat je redovitog i ravnomjernog financiranja vatrogastva u našem gradu te  Gradski projekt nabavke novih vatrogasnih vozila.

Podsjeamo, prije nekoliko godina nabavljeno je potpuno opremljeno kombinirano vatrogasno vozilo za DVD Jastrebarsko u vrijednosti 2,7 milijona kuna a ove godine bi trebalo stii još jedno navalno vatrogasno vozilo za DVD Petrovinu koje e Grad koštati oko 1,8 milijona kuna.

Osim potpunog financiranja velikih vatrogasnih vozila Grad i VZ Grada sa po 50 000 kuna svake godine sudjeluju u nabavci kombi vozila za vatrogasna društva sa podruja našega Grada.

Više o sjednici predsjedništva VZZ proitajte na Rangerovom blogu
vzzz.jpg

Komentari (2)
1. 29-10-2007 09:22

Ispravak lanka
Dobili smo provjerenu informaciju da isporuka vozila zasad ide po ugovoru stoga je netona tvrdnja da isporuka vozila kasni. Isto je ispravljeno u gornjem tekstu.

Takoer, saznajemo da je VZZ za navalno vozilo za DVD Petrovinu sudjelovala sa 70.000 kuna
Registriran(a)

2. 28-10-2007 14:24