Naslovnica arrow Povijest sec arrow Povijest DVD-a arrow Izbor privremenog asnitva 18 Listopad 2017
Izbor privremenog asnitva Ispis E-mail
Mirko Fabijani
Subota, 16 Veljaa 2008

Privremeni odbor Dobrovoljnog vatrogasnog društva Jastrebarsko sastao se 7. srpnja 1889. a sazvao ga je i njime u poetku predsjedavao najstariji lan Samuel Spitzer. Odbor je konstituiran i izabrano privremeno asništvo, jednoglasno (bilo je prisutno 16 odbornika). Za privremenog vojvodu izabran je Metel Pekli, za privremenog podvojvodu Antun Sandri, za privremenog blagajnika Antun Bival a za privremenog tajnika Stjepan Valentekovi.

Privremeni vojvoda Metel Pekli, jastrebarski odvjetnik, preuzeo je predsjedavanje, zahvalio na izboru i predloio da se izaberu tri lana, koji e sastaviti društvena pravila “ter ista buduoj sazvati se imajuoj skupštini na pretresivanje odnosno odobrenje predloiti”.

U taj odbor izabrani su Metel Pekli, Stjepan pl. Niemi i Stjepan Valentekovi. Sjednica je zatim zakljuena a uz zapisniara i privremenog tajnika Stjepana Valentekovia zapisnik su potpisali Metel Pekli te dva ovjerovitelja, Gjuro Riar i Antun Sandri.