Naslovnica arrow Povijest sec arrow Povijest DVD-a arrow Izbor privremenog časništva 21 Kolovoz 2017
Jučer:2057
Izbor privremenog časništva Ispis E-mail
Mirko Fabijanić
Subota, 16 Veljača 2008

Privremeni odbor Dobrovoljnog vatrogasnog društva Jastrebarsko sastao se 7. srpnja 1889. a sazvao ga je i njime u početku predsjedavao najstariji član Samuel Spitzer. Odbor je konstituiran i izabrano privremeno časništvo, jednoglasno (bilo je prisutno 16 odbornika). Za privremenog vojvodu izabran je Metel Peklić, za privremenog podvojvodu Antun Sandri, za privremenog blagajnika Antun Bival a za privremenog tajnika Stjepan Valenteković.

Privremeni vojvoda Metel Peklić, jastrebarski odvjetnik, preuzeo je predsjedavanje, zahvalio na izboru i predložio da se izaberu tri člana, koji će sastaviti društvena pravila “ter ista budućoj sazvati se imajućoj skupštini na pretresivanje odnosno odobrenje predložiti”.

U taj odbor izabrani su Metel Peklić, Stjepan pl. Niemčić i Stjepan Valenteković. Sjednica je zatim zaključena a uz zapisničara i privremenog tajnika Stjepana Valentekovića zapisnik su potpisali Metel Peklić te dva ovjerovitelja, Gjuro Ričar i Antun Sandri.