Naslovnica arrow Dogaanja arrow Intervencije arrow Intervencije 17 Kolovoz 2017
Sluajna slika
Jeste li znali
Prekid dovoda elektrine struje – gaenjem na prekidau takoer izaziva iskrenje to moe izazvati eksploziju ukoliko je u prostoriji dolo do putaja plina

Intervencije Ispis E-mail
Srijeda, 16 Veljaa 2011
fotografija.jpg

Ispriavamo se posjetiteljima naše „stranice“ zbog kašnjenja objavljivanja vijesti o intervencijama i slinim dogaanjima.

Uslijed novijih obaveza naših lanova i to se dogaa iako to nije neko opravdanje trudimo se da dostignemo naš ve poznati renome.

Tako nakon vatrene noi u prvim satima Nove 2011-te dolazi period zatišja sve do 08.02.2011.

Isti datum i poar otvorenog prostora u umberku selo Dragovii koji zahvaa gospodarski objekat i skladište drva za ogrijev.

Dojava i uzbunjivanje o ovom poaru išla je po standarima i logici.Meutim nije sve što je na papiru i pravilniku isto i na samom terenu.

Prvo se uzbunjuju dobrovoljna društva u VZO umberak, zatim VZO Kraši a mi u Jaski uvijek stojimo na raspolaganju.

Sve to na papiru lijepo izgleda i opet ono ali nitko ne vodi rauna o tome da gotovo svi radno sposobni itelji umberka neki gotovo radni tjedan a ostali radno vrijeme su udaljeni od mjesta stanovanja cca najmanje 30-tak kilometara bez neke mogunosti uzbunjivanja i dolaska u adekvatno vrijeme na mjesto intervencije.Dakle prevladava starije stanovništvo koje pokazalo se u ovo sluaju ima volju i htjenje.

Meutim sve to nije dovoljno jer tehnikom odnosno vozilima nema tko upravljati a i hidrantska mrea je vrlo rijetko postavljena.

Bez obzira na sve to snalaljivošu vatrogasaca iz Petrikog Sela i susjeda sprijeeno je daljnje širenje poara na stambeni objekat,a dolaskom

vozila Jaske N.V.Jastreb 1 poar je lokaliziran.Daljnje gašenje nastavili su vatrogasci DVD-a Kraši,DVD-a Kostanjevac ,DVD-a Kupina umberaka i ostali sumještani.

Slijedea intervencija odmah drugi dan 09.02.2011. opet izvan našeg podruja djelovanja u mjestu Kupinec.Poar stambenog objekta koji se proširio i na susjedni objekat.Na intervenciju su ve izašli vatrogasci DVD-a Kupinec,DVD-a Klina Sela,DVD-a G.Zdenina, DVD-a Pisarovina te je i Jaska pozvana u pomo s A.C.Jastreb 2.

Isti dan sat i „kusur“ kasnije u Jaski tehnika intervencija u cestovnom prometu zbog još ne utvrenih razloga osobno vozilo zabilo se u drvo na parkingu . Potrebno je bilo osloboditi unesreenog u vozilu i osigurati mjesto udesa.

Idemo dalje 10.02.2011. na poziv graana koji su uoili da ploa lima koja pokriva krovni prozor odvojila se od konstrukcije prozora te da postoji realna opasnost njenog pada uslijed jaeg vjetra.Izlazimo s N.V.Jastreb 4 naš legendarni TAM 170 T14 i pomou trodjelnih ljestvi rastegaa i ljestvi kukaa otklanjamo taj predmet.Ovdje moramo napomenuti da je intervencija bila zahtjevna jer se radi o strmoj krovnoj konstrukciji staroj 150 godina.Kodni naziv intervencije:“uro javiii.. se“(mijau?)

Zapovjednik

I.Medvedovski

Klikni na sliku za uveani prikaz!

Komentari (1)
1. 17-02-2011 07:39