Naslovnica arrow Dogaanja arrow Ostala dogaanja arrow Florijanovo 2013. 23 Svibanj 2018
Sluajna slika
Jeste li znali
Ukoliko plin pone izlaziti pod tlakom iz plinske boce i zapali se, ne trebate se bojati jer zbog grae boce nee doi do eksplozije. Nemojte pokuavati ugasiti plamen a da niste zatvorili dovod plina jer e plin i dalje istjecati u prostoriju.Zatitite ruke i tijelo i zatvorite ventil na boci.Nakon toga je iznesite na otvoreni prostor i ohladite vodom. Zovite vatrogasce

Florijanovo 2013. Ispis E-mail
Srijeda, 08 Svibanj 2013

DSC01617.JPG
Okupano crvenilom , arko sunce naginjalo se u svoj veernji spokoj. U našem oblinjem mjestu, nekad esto zvanom malom Venecijom, uz vesele zvuke domaeg  limenog sastava i  uz lepršavi nacionalni i gradski barjak,te nekoliko barjaka sa likom sv. Florijana,  ponosno je koraalo više od stotinu dragih likova, boraca protiv zloudnog ognja i ostalih nepoudnih zla na ivot blinjih.  Bilo je to prošle subote na dan Svetog Florijana.

Mještani su bili ugodno iznenaeni, a vidjeli su da  se sveana kolona  kree od vatrogasnog doma, prema mjesnoj crkvi.Bili su tu domai lanovi  vatrogasnog društva iz naselja Cvetkovi, te prispjeli iz Jastrebarskog, abdina,  Zdihova te rnilovca.Nakon sveane mise vratili su se svi pred vatrogasni dom, gdje je uz pozdravni govor predsjednika DVD-a Cvetkovi Mladena Borievia, te blagoslov  upnika, prikazan kip sv, Florijana, ugraen u proelje doma.Nakon toga slijedilo je tradicionalno druenje u društvenoj sali doma. Tradicija se nastavila. Inae svih ovih proteklih godina slavlja su se sa svetom misom obavljala u  Jastrebarskom.Prije polaska na sveanost u Cvetkov , lanovi DVD-a Jastrebarsko, odrali su sveani skup , uz podjelu priznanja za proteklu aktivnost. Naime dvadesetak starijih lanova za sveukupnu proteklu aktivnost operativnu i drugu, prema odluci Upravnog odbora dobili su portret lika Gjure Deelia, oca hrvatskog vatrogastva.

O tim dogaajima u nastavku Vam dajemo i slikovno !Foto: Vladimir Karas

Klikni na sliku za uveani prikaz!