Naslovnica arrow Dogaanja arrow Ostala dogaanja arrow Sveti Florijan 2014. 24 Lipanj 2017
Sluajna slika
Gostiju online: 2
Jeste li znali
Ukoliko plin pone izlaziti pod tlakom iz plinske boce i zapali se, ne trebate se bojati jer zbog grae boce nee doi do eksplozije. Nemojte pokuavati ugasiti plamen a da niste zatvorili dovod plina jer e plin i dalje istjecati u prostoriju.Zatitite ruke i tijelo i zatvorite ventil na boci.Nakon toga je iznesite na otvoreni prostor i ohladite vodom. Zovite vatrogasce

Sveti Florijan 2014. Ispis E-mail
Nedjelja, 11 Svibanj 2014
thumb_dsc02751.jpg

SVETI FLORIJAN –ŠTITI NAS

Bila je to subota u popodnevnim satima, 3. svibnja ,vrijeme oblano sa sivo tamnim oblacima, ali sa veselim amorom lanovi društva vatrogasaca iz abdina, Cvetkovia, Zdihova i Jastrebarskog.

Stjegonoe prisutnih drutava razvijali su ponosno svoje drutvene barjake, a svi nazoni vatrogasci pripremali su se za odlazak na svetu misu u upnu crkvu Svetog Nikole u Jastrebarskom. Bila je to misa namijenjena za preminule vatrogasce i hrvatske branitelje domovinskog rata, i sve vatrogasce, a povodom naeg vatrogasnog praznika Svetog Florijana 4. svibnja . Prije odlaska na misu , u drutvenoj sali doma DVD-a Jastrebarsko izvreno je sveano proglaenje punopravnim lanova pripravnika, uz podjelu priznanja o stjecanju zvanja vatrogasac. Takoer lanovi pripravnici potpisali su i sveanu izjavu / prisegu / o pristupanju Drutvu. Vuina Franjo proglaen je vatrogasnim veteranom. Ostalim lanovima koje je Upravni odbor predloio za odreena odlija,biti e uruena na dan proslave 125. OBLJETNICE, 6.rujna. Poslije svete mise , svi vatrogasci okupili su se u domu u Jastrebarskom na skromnom domjenku. Sve prisutne pozdravili su predsjednik DVD-a Jastrebarsko, i zamj. predsjednika VZG Jastrebarsko Mladen Borievi. Zaeljeli su da na dan svetkovine Sv. Florijana nemaju intervencija, da ih Sv. Florijan i dalje titi kod intervencija, te sve dobro njima i njihovim lanovima obitelji. Veselio druenje ,uz sijeanja na minule godine vatrogasnog lanstva potrajalo je dulje u no. Kia koja se spustila u veernjim satima ,bila je kao podrka naega zatitnika, u sluaju da se mora u ovim veselim trenucima intervenirati. Nekoliko fotografija podsjetit e nas na ovu proslavu !

Foto: Vladimir Karas

Klikni na sliku za uveani prikaz!