Naslovnica arrow Kategorija - Ostala Događanja arrow AKTIVNOSTI U SVIBNJU MJESECU ZAŠTITE OD POŽARA 27 Lipanj 2017
AKTIVNOSTI U SVIBNJU MJESECU ZAŠTITE OD POŽARA Ispis E-mail
Nedjelja, 07 Lipanj 2015
DVD Jastrebarsko ove godine u mjesecu zaštite od požara održalo je niz aktivnosti.

Grupa članova odradila je 9 vježbi s užadi i tehnikama osiguranja i spuštanja. Jedna vježba održana je na stijenama Okića gdje se usavršavala izrada žičare i transport osoba kao i spuštanje s visina.

Pospremljen je dio spremišta i očišćene prostorije vatrogasnog doma zahvaljujući ženskom odjeljenju.

Obavljena je provjera ispravnosti opreme u vozilima i spremištu. Provjera je pokazala nedostatak pojedine opreme te se pokrenuo postupak nabave.

Organizirane su pripreme vježbe vatrogasnog pomladka za izlučno natjecanje vatrogasnih ekipa s područja Grada Jastrebarsko. Izlučno natjecanje održati će se 31. svibnja 2015. s početkom u 14,30 sati na području Gornjeg Desinca. Naše društvo prijavilo je ekipu pomladka i ekipu za VMŠ.

Članovi društva sudjelovali su na združenim vježbama i događajima:

1. Mala vatrogasna olimpijada u djećjem vrtiću Radost u organizaciji VZG Jastrebarsko

2. Vježba ljestvama rastegačama obavljena je prilikom čišćenja bršljana s kuće u ul. Franje Tuđmana.

3. Dani otvorenih vrata Hrvatskog šumarskog instituta 21. svibnja, gdje je demonstrirana oporema a posjetioci su ju mogli isprobati

4. „Udar groma“ u Čegljima 23. svibnja

5. Vježba 3. operativnog područja „Drvoproizvod“ 27. svibnja