Naslovnica arrow Događanja arrow Ostala događanja arrow AKTIVNOSTI U SVIBNJU MJESECU ZAŠTITE OD POŽARA 19 Kolovoz 2017
Slučajna slika
Jeste li znali
Plin ima sposobnost razlaganja nekih gumenih tvari stoga ne izrađujte brtvilo sami te upotrebljavajte priključne cijevi nabavljene isključivo u ovlaštenim trgovinama

AKTIVNOSTI U SVIBNJU MJESECU ZAŠTITE OD POŽARA Ispis E-mail
Nedjelja, 07 Lipanj 2015
DVD Jastrebarsko ove godine u mjesecu zaštite od požara održalo je niz aktivnosti.

Grupa članova odradila je 9 vježbi s užadi i tehnikama osiguranja i spuštanja. Jedna vježba održana je na stijenama Okića gdje se usavršavala izrada žičare i transport osoba kao i spuštanje s visina.

Pospremljen je dio spremišta i očišćene prostorije vatrogasnog doma zahvaljujući ženskom odjeljenju.

Obavljena je provjera ispravnosti opreme u vozilima i spremištu. Provjera je pokazala nedostatak pojedine opreme te se pokrenuo postupak nabave.

Organizirane su pripreme vježbe vatrogasnog pomladka za izlučno natjecanje vatrogasnih ekipa s područja Grada Jastrebarsko. Izlučno natjecanje održati će se 31. svibnja 2015. s početkom u 14,30 sati na području Gornjeg Desinca. Naše društvo prijavilo je ekipu pomladka i ekipu za VMŠ.

Članovi društva sudjelovali su na združenim vježbama i događajima:

1. Mala vatrogasna olimpijada u djećjem vrtiću Radost u organizaciji VZG Jastrebarsko

2. Vježba ljestvama rastegačama obavljena je prilikom čišćenja bršljana s kuće u ul. Franje Tuđmana.

3. Dani otvorenih vrata Hrvatskog šumarskog instituta 21. svibnja, gdje je demonstrirana oporema a posjetioci su ju mogli isprobati

4. „Udar groma“ u Čegljima 23. svibnja

5. Vježba 3. operativnog područja „Drvoproizvod“ 27. svibnja